Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Odmieniona siedziba Teatru Muzycznego i Filharmonii w Lublinie

Blisko 20 mln zł wyniosła dotacja z Programu Infrastruktura i Środowisko na modernizację budynku Teatru Muzycznego oraz Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. W noc sylwestrową odbędzie się uroczyste zakończenie realizacji wartego niemal 55,5 mln zł projektu.

Budunek Teatru Muzycznego i Filharmonii w Lublinie

Przedsięwzięcie objęło modernizację sal widowiskowych teatru oraz filharmonii, korytarzy i foyer. Przebudowano dwie istniejące klatki schodowe oraz zbudowano dwie nowe. Zmieniono też m.in. instalacje i dostosowano budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie mieści się także Centrum Spotkania Kultur, którego powstanie dofinansowano z funduszy programu regionalnego. To przestrzeń dla dialogu o kulturze, a także atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu.

Jedna z sal budynku Teatru Muzycznego i Filharmonii w LublinieŹródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Inwestycja była konieczna ze względu na zły stan infrastruktury a także chęć rozszerzenia oferty kulturalnej oraz skierowania jej do większej liczby odbiorców. W programie artystycznym Teatru Muzycznego oraz Filharmonii m. Henryka Wieniawskiego znajdują się dotychczasowe działania oraz nowe przedsięwzięcia, których realizacja jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Uroczyste zakończenie realizacji inwestycji uświetni spektakl „Paryż Północy” w Teatrze Muzycznym, zaś w Filharmonii, koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej.