Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Polskie roboty pirotechniczne PIAP GRYF sprzedane do armii Korei Południowej

W lutym 2016 r. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów zrealizuje kolejną dostawę mobilnych pirotechnicznych robotów PIAP GRYF dla południowokoreańskiej marynarki wojennej, sił powietrznych i wojsk lądowych. Będą one wykorzystywane do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych.

Realizowany kontrakt dotyczy robotów, które mogą podejmować ładunki o masie do 15 kg. Koła robota można bez trudu zdemontować, co zmniejsza gabaryty urządzenia, a tym samym ułatwia prowadzenie akcji w wąskich przestrzeniach. Dzięki zastosowanym napędom robot sprawnie pokonuje nierówności terenu i przeszkody. Można nim swobodnie manewrować, a jego niewielka masa ułatwia transport i przenoszenie. Modułowa konstrukcja pozwala na sprawną zmianę dodatkowego oprzyrządowania.

Robot mobilny PIAP GRYF jest przystosowany do współpracy z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym. Na życzenie południowokoreańskiego klienta zmodyfikowano pierwotną konstrukcję robota, doposażając go w wiele zaawansowanych instrumentów.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP

czyli instytut naukowo-badawczy podlegający Ministerstwu Rozwoju, to polskie centrum robotyki, automatyki i pomiarów powstałe w 1965 roku. Jest pierwszym i największym w kraju producentem najwyższej jakości mobilnych robotów do zastosowań specjalnych, w tym antyterrorystycznych i pirotechnicznych. Roboty pełnią służbę w kilkunastu krajach na terenie Europy, Azji i Afryki. Więcej informacji na stronie PIAP oraz na stronie poświęconej robotom antyterrorystycznym