Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Polsko-Albańskie Forum Gospodarcze

Już po raz drugi przedstawiciele polskich i albańskim firm spotkali się, by nawiązać nowe kontakty biznesowe. Polsko-Albańskie Forum Gospodarcze zostało zorganizowane z okazji wizyty w naszym kraju Ediego Ramy, premiera  Albanii. W wydarzeniu, które zainaugurowała premier Beata Szydło, uczestniczył wiceminister rozwoju Taduesz Kościński.  

Oficjalne powitanie premiera Albanii przez KPRM

Celem Forum było pokazanie przedsiębiorcom obydwu krajów potencjału rozwoju handlu i współpracy gospodarczej, a także kontynuacja rozmów i spotkań zapoczątkowanych w grudniu 2016 r. w Tiranie, podczas wizyty premier Szydło w Albanii. -

"Cieszy nas dobrze rozwijajacą się współpracę handlową między Polską a Albanią. W 2016 r. wymiana towarowapomiędzy naszymi krajamibyła o 12% wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i wyniosła 55,2 mln euro, co oznacza odwrócenie trendu spadkowego obserwowanego w 2015 r. Dane za 9 miesięcy 2017 r. potwierdzają tę tendencję. Wzajemne obroty w tym okresie wzrosły o 15% i wyniosły 45,2 mln euro" – poinformował wiceminister Kościński.

Przemawia wiceminister Kościński
Fot. P. Tracz/KPRM

Zaznaczył, że Polsko-Albańskie Forum Gospodarcze, a także wizyta premiera Ramy to kolejny impuls do dalszej owocnej współpracy gospodarczej i handlowej.

"Przedstawicielom obecnych tutaj firm albańskich i polskich życzę wielu sukcesów w realizacji wspólnych projektów oraz satysfakcji z osiągnięcia założonych celów" - powiedział Tadeusz Kościński.