Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rozmowy na temat współpracy na rzecz polskiego przemysłu

Przedstawiciele firmy Emerson, światowego lidera w zakresie inżynierii i technologii, przedstawili podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju program Operational Certainty™. Program ten może pomóc polskim firmom przemysłowym osiągnąć wyższe wskaźniki w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, produktywności oraz zarządzania energią i emisjami.

W spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju uczestniczył David Farr, prezes i dyrektor zarządzający koncernu Emerson oraz Tadeusz Kościński, podsekretarz  stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Minister Tadeusz Kościński i CEO Emerson David Farr

"W dzisiejszych czasach konkurencyjność gospodarki związana jest z wykorzystaniem wiedzy. Polska ma bardzo ważny i ambitny plan rozwoju. Wykorzystanie zaawansowanych technologii, opartych na przemysłowym internecie rzeczy (IoT) umożliwi przyspieszone wdrożenie tego planu i dlatego Emerson gotów jest zapewnić silne wsparcie dla inicjatywy Polska Platforma Przemysłu 4.0" – podkreślił David Farr. 
"Inwestycje koncernu Emerson w Polsce doskonale wpisują się w rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Firma jest obecna w Polsce od ponad 25 lat, co sprawia, że zna realia polskiego rynku. Ufamy, że inwestując w rozwój swojego centrum badawczo-rozwojowego oraz w nowoczesne moce produkcyjne, Emerson przyczyni się do zwiększenia innowacyjności przemysłu w Polsce"– powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Minister Tadeusz Kościńksi i delegacja firmy Emerson

"Podniesienie konkurencyjności polskiej gospodarki, a w szczególności energochłonnych gałęzi polskiego przemysłu jest dla Polski szczególnie ważne. Technologia Plantweb firmy Emerson, w połączeniu z wiedzą i zasobami, ulokowanego w Warszawie europejskiego centrum eksperckiego dla energetyki, może stanowić dobrą podstawę dla rozwoju Krajowego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0." – dodał wiceszef resortu rozwoju. 

Emerson zatrudnia w Polsce ponad 500 osób. W Warszawie, Emerson Automation Solutions posiada swoje europejskie centrum eksperckie dla przemysłu energetycznego oraz centrum badawczo-rozwojowe modelowania procesów technologicznych, gdzie tworzone jest stosowane na całym świecie oprogramowanie symulacyjne oraz części informatyczne technologii Plantweb.

Koncepcja Plantweb wprowadzona została na rynek 20 lat temu jako pierwsza na świecie architektura cyfrowego zakładu produkcyjnego. W ostatnich latach była rozbudowywana o prosty, bezpieczny oraz obejmujący całe przedsiębiorstwa dostęp do danych i analiz, umożliwiając w ten sposób zakładom produkcyjnym osiągnięcie lepszych parametrów produkcyjnych.  Jest to szczególnie istotne dla energochłonnych gałęzi przemysłu, które dzięki technologii Plantweb mogą podnieść bezpieczeństwo produkcji, poprawić jej niezawodność czy optymalizować zużycie energii i zasobów materiałowych.

W Polsce znajduje się też największy w Europie zakład Emerson produkujący komponenty automatyki pneumatycznej.

Minister Kościński i przedstawiciele firmy Emerson