Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rozmowy o programie Interreg Polska-Słowacja

11 października w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie z przedstawicielami Republiki Słowackiej. Wzięli w nim udział wiceministrowie rozwoju Jerzy Kwieciński i Adam Hamryszczak.

Polskie Ministerstwo Rozwoju pełni rolę Instytucji Zarządzającej programem Polska-Słowacja. Stronę słowacką jako Instytucję Krajową, reprezentował Jaroslav Regec, Sekretarz Generalny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Katerina Mihalova, Dyrektor Generalna Sekcji Programów Transgranicznych.

Uczestnicy spotkania
Foto: B.Kosiński/MR

"Doceniamy bilateralną współpracę polsko-słowacką na forum unijnym i w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Rownie ważna jest dla nas współpraca w ramach programu Polska-Słowacja i poświęcamy jej wiele uwagi. Zależy nam na utrzymaniu jak najlepszych kontaktów ze Słowacją- powiedział Jerzy Kwieciński.

Podczas spotkania omawiano bieżącą sytuację w programie oraz plany dotyczące jego sprawnej i efektywnej realizacji. Strona słowacka doceniła zaangażowanie Ministerstwa Rozwoju w zapewnienie właściwego zarządzania programem oraz ambicje utrzymania szybkiego tempa wydatkowania unijnych środków przeznaczonych na inwestycje związane z rozwojem pogranicza.

Słowaccy partnerzy potwierdzili, że również dla nich istotne jest, aby współpraca między instytucjami przebiegała płynnie, a program przyniósł jak najlepsze efekty.

Przedstawiciele obydwu krajów rozmawiali także o projektach drogowych, rekomendowanych do zatwierdzenia na najbliższym posiedzeniu Komitetu Monitorującego program. Posiedzenie odbędzie się w Rajeckich Teplicach 12-13 października br.