Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ruszają prace nad opracowaniem projektu „Konstytucji Biznesu”

Wicepremier Mateusz Morawiecki powołał Zespół, który wesprze Ministerstwo Rozwoju w opracowaniu koncepcji i założeń projektu "Konstytucji Biznesu". Nowa ustawa będzie regulować zasady prowadzenia biznesu w Polsce. Wprowadzenie rozwiązań, które dadzą nowy impuls do rozwoju polskiej przedsiębiorczości zostało zapowiedziane w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. 

"Państwo ma aktywnie tworzyć przyjazne warunki do prowadzenia biznesu w Polsce. Dlatego będziemy odważnie zmieniać otoczenie prawne dla przedsiębiorców, aby mogli lepiej wykorzystywać swój potencjał rozwojowy" – mówił wicepremier Morawiecki. 
"Nie zadekretujemy powszechnego dobrobytu, ale możemy zadekretować dobre prawo, które będzie ułatwiało rozwój przedsiębiorczości, co przełoży się na zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki" – powiedział wicepremier Morawiecki.

Wicepremier Morawiecki na spotkaniu z Zespołem ds. przygotowania Konstytucji Biznesu

Celem prac jest stworzenie nowej jakości w relacjach państwo – przedsiębiorca, opartych o realne partnerstwo. Istotnym elementem działań jest wzmocnienie gwarancji wolności i praw przedsiębiorców oraz uspójnienie prawa gospodarczego.

Zespół tworzą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju oraz eksperci prawa gospodarczego, przedstawiciele nauki prawa, jak również praktycy – prawnicy z bogatym doświadczeniem zawodowym. Koordynatorem prac Zespołu jest wiceminister Mariusz Haładyj.

W trakcie prac nad „Konstytucją Biznesu” odbędą się szerokie konsultacje społeczne ze szczególnym udziałem organizacji przedsiębiorców.