Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Spotkanie Sekretarzy Stanu V4

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński wziął udział w spotkaniu Sekretarzy Stanu Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. Uczestniczył także w ceremonii otwarcia Automotive Hungary 2017 Expo. Gospodarzem spotkania był István Lepsényi, Sekretarz Stanu w  Ministerstwie Gospodarki Narodowej Węgier.

"Postępująca cyfryzacja daje Grupie Wyszehradzkiej możliwość dokonania skoku cywilizacyjnego i zmiany czynników, które decydują o konkurencyjności gospodarki. Mowa tu o przejściu od niskich kosztów pracy do nowoczesnych i innowacyjnych technologii ICT, które mogą być skutecznie wykorzystywane przez wysoko wykwalifikowany personel– mówił podczas spotkania wiceminister Kwieciński.

Dodał, że kraje V4 mają wielu absolwentów kierunków ścisłych i dynamiczny ekosystem startupów.

Spotkanie Sekretarzy Stanu V4

Wiceszef resortu rozwoju był także jednym z uczestników panelu dyskusyjnego dotyczącego inteligentnych pojazdów. Podkreślał, że w polskiej gospodarce obserwujemy w ostatnich latach silną tendencję digitalizacji. Zaznaczył też, że technologie ICT rozwijają się i zmieniają sposób prowadzenia biznesu, systemy edukacyjne, medycynę i administrację. Mówił także o konieczności dostosowania systemu edukacji do potrzeb rynku pracy oraz wadze edukacji cyfrowej.

Znaczenie cyfrowego rozwoju i innowacji uwzględnia Deklaracja Warszawska, którą premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali w marcu tego roku podczas Kongresu Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie.