Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Spotkanie z Zarządem Związku Rzemiosła Polskiego

Dyskusja o głównych problemach, z jakimi borykają się rzemieślnicy była tematem spotkania przedstawicieli Związku Rzemiosła Polskiego z wiceminister rozwoju minister Andżeliką Możdżanowską.

Gospodarzem spotkania był Prezes Związku Rzemiosła Polskiego i Wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego Jan Gogolewski, który witając gościa podkreślił, iż ma nadzieję, że spotkanie będzie początkiem stałej współpracy dla dobra rzemiosła i polskiej gospodarki.

"Nasze spotkanie odbieram jako impuls do budowania współpracy na przyszłość, ponieważ bez rzemiosła nie ma możliwości realizacji odpowiedzialnego rozwoju. Chciałabym, aby rzemiosło było partnerem nie tylko w dyskusji, ale także w szukaniu rozwiązań, które mają służyć gospodarce i regulacjom na poziomie regionalnym. Wierzę, że nasze spotkania będą się odbywały cyklicznie, moim oczekiwaniem byłoby podpisanie deklaracji współpracy" – powiedziała Pełnomocnik Rządu ds. MŚP Andżelika Możdżanowska.

Przedstawiciele środowiska rzemiosła zwrócili uwagę, że stanowi ono specyficzny rodzaj działalności gospodarczej, który wypuszcza na rynek pracy wysoko wykwalifikowanych pracowników.

"Musi powrócić etos dobrego rzemieślnika. Musimy stwarzać możliwości zdobywania i podnoszenia kwalifikacji, dostosowanych do rynku pracy i do oczekiwań konsumentów. ZRP jest dla nas naturalnym partnerem do wypracowania rozwiązań wspomagających kształcenie dualne.  Musimy podjąć wspólne działania, aby głos rzemiosła był słyszalny" – podsumowała swoją wizytę w Związku Rzemiosła Polskiego Pełnomocnik Rządu ds. MŚP.

Minister Możdżanowska z Zarządem Związku Rzemiosła Polskiego