Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

V posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw

9 października 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się V posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego Ministra Rozwoju i Finansów.

V posiedzenie Zespolu ds CSR

Na początku spotkania członkowie Zespołu zapoznali się z aktualnymi działaniami Ministerstwa Rozwoju w obszarze CSR w tym z informacjami w zakresie przebiegu współpracy Ministerstwa z organizacjami pozarządowymi oraz działalnością Krajowego Punktu Kontaktowego OECD (KPK OECD).

W trakcie spotkania zaprezentowano aktualny stan prac trzech Grup roboczych Zespołu: Grupy roboczej ds. strategicznych, Grupy roboczej ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu oraz Grupy roboczej ds. edukacji i popularyzacji CSR.

Następnie członkowie Zespołu dyskutowali szczegółowo nad dokumentami wypracowywanymi przez Grupy robocze w tym m.in. nad projektem Deklaracji Odpowiedzialnego Przedsiębiorcy oraz przewodnikiem dla organizacji branżowych na temat etyki w biznesie.

V posiedzenie Zespolu ds CSR

Na zakończenie posiedzenia, Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR,  Polpharma, która również jest członkiem Zespołu, przedstawiła prezentację na temat doświadczeń Polpharmy w zakresie zrównoważonego łańcucha dostaw, jako przykład innowacyjnych rozwiązań w tym obszarze.

Kolejne posiedzenie Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw zaplanowano na grudzień 2017 r.

V posiedzenie Zespolu ds CSR

V posiedzenie Zespolu ds CSR