Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wiceminister Hamryszczak na Zielonka Live Show

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak uczestniczył w Zielonka Live Show. Podczas wydarzenia zaprezentowano zdolności terenowe dwóch transporterów opancerzonych 4x4, które pod nazwą HUSAR zamierza produkować H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.(HCP). Zielonka Live Show było pierwszą prezentacją pojazdów w terenie, na poligonie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce.

Wiceminister Hamryszczak podkreślił znaczenie rozwoju sektora obronnego oraz to, jak perspektywy wzrostu tego sektora wpływają na bezpieczeństwo całego kraju i zdolność do generowania innowacyjności.

Minister Adam Hamryszczak na Zielonka Live Show

"W Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zwróciliśmy szczególną uwagę na kwestię rozwoju polskiego przemysłu, w tym jego najbardziej innowacyjnych sektorów: obronnego i bezpieczeństwa. Konkurencyjność oferty HCP wpisuje się w założenia SOR, w której kładziemy szczególny nacisk na otwarcie się polskich przedsiębiorstw na współpracę międzynarodową oraz działania proeksportowe" - powiedział wiceszef resortu rozwoju. 

Minister Adam Hamryszczk na Zielonka Live Show

H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. rozpoczął projekt spolonizowania i transferu technologii transportera opancerzonego 4x4, który produkowany w Polsce, we współpracy z rodzimymi producentami pozwoli na zaproponowanie najnowocześniejszych na świecie technologii. Dwa pojazdy taktyczne wysokiej mobilności, oferowane w ramach programu Wielozadaniowych Pojazdów Wojsk Specjalnych „Pegaz”. Pierwszy, Husar 4×4, powstał przy współpracy z czeskim Tatra Defence Vehicle A.S., natomiast drugi, Cobra II, jest oferowany przez tureckie przedsiębiorstwo Otokar w ramach koprodukcji. 

W Cegielskim produkowany będzie pojazd bazowy, wyposażony w systemy telekomunikacyjne. Dozbrojeniem pojazdu zajmować się będą przedsiębiorstwa polskiego przemysłu zbrojeniowego. HCP HUSAR umożliwi zaproponowanie polskim i zagranicznym klientom sprawnie działającego systemu, o możliwościach manewrowych i wysokiej skuteczności na polu walki.

Husar

Husar