Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wicepremier Morawiecki na Dolnym Śląsku

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim. Odwiedził także dwie dolnośląskie firmy.

Podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego, wicepremier wspominał okres, kiedy był studentem historii na tej uczelni. Mówił też o stojących przed Polską wyzwaniach społecznych i gospodarczych oraz o szczególnej roli ludzi młodych w mierzeniu się z nimi.Jednym z największych deficytów dzisiejszego świata jest deficyt liderów.

"Mam do Was jedną prośbę- wszędzie tam, gdzie będziecie, starajcie się nie poprzestawać na roli rzemieślników. Starajcie się być liderami- mówił.

W programie wizyty wicepremiera na Dolnym Śląsku znalazły się także spotkania z przedsiębiorcami. Odwiedził firmę Chomar w Pietrzykowicach, jedną z największych w regionie firm zajmujących się transportem i spedycją. Podkreślił, że w sektorze transportu pracuje w naszym kraju ponad 200 tys. osób. Jak mówił to krwioobieg polskiej, ale też europejskiej gospodarki. Minister Morawiecki rozmawiał także z przedstawicielami stowarzyszeń transportowych, poruszył między innymi problem dyrektywy o pracownikach delegowanych.

"Dziś w Brukseli w kontekście przemysłu logistycznego proponowane są rozwiązania, które są bardzo niedobre dla konkurencyjności całego przemysłu europejskiego, a w szczególności państw Europy Środkowo-Wschodniej- powiedział.

Wicepremier spotkał się też z przedstawicielami firmy ScanWay, przedsiębiorstwa specjalizującego się w systemach wizyjnych, laserowych oraz ich zastosowaniu w technologiach kosmicznych. ScanWay jest założonym w ubiegłym roku start-upem, który prowadzi prace nad pierwszym polskim satelitą mającym pozyskiwać z kosmosu zdjęcia wysokiej rozdzielczości.