Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Krajowe Forum Wymiany Informacji o Chemikaliach

W ramach Krajowego Forum Wymiany Informacji o Chemikaliach organizowane są spotkania, których celem jest ułatwienie wymiany oraz rozpowszechnianie informacji mających wpływ na bezpieczeństwo, rozwój, konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstw w Unii Europejskiej.

Produkty przemysłu chemicznego są zapleczem surowcowym całego przetwórstwa przemysłowego i wykorzystuje się je m.in. w motoryzacji, przemyśle maszynowym i metalowym, tekstylnym i odzieżowym, elektrotechnicznym i elektronicznym, budowlanym, papierniczym, poligraficznym oraz w rolnictwie. 

Przed branżą chemiczną w dalszym ciągu stoją wyzwania, nowe obowiązki, nierzadko kosztowne, wynikające z restrykcyjnych regulacji środowiskowych np. rozporządzenia REACH czy też pakietu klimatycznego. 

Terminy na reakcję na propozycje zmian często są krótkie, dlatego bardzo ważny jest skuteczny przepływ informacji.

Efektem pracy na forum będzie m.in. bieżące wypracowywanie wspólnych stanowisk do projektów dokumentów rządowych, a także opracowanie jak najlepszych rozwiązań w stanowieniu prawa unijnego dotyczącego chemikaliów i wzmocnienia innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. 

Spotkania

W dniu 5 września 2017 r. o godz. 11:00 w sali ABC w Ministerstwie Rozwoju, Plac Trzech Krzyży 3/5 odbędzie się piąte spotkanie Krajowego Forum Wymiany Informacji o Chemikaliach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do udziału.
Proszę o potwierdzenia obecności do dnia 22 sierpnia 2017 r. na adres e-mail: jolanta.wikalinska@mr.gov.pl.

 Agenda spotkania (DOCX 73 KB)

Kontakt 

Departament Innowacji
Pl. Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa
tel. 22 693 42 61
faks 22 693 40 84
jolanta.wikalinska@mr.gov.pl