Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Polsko-Belgijski Dzień Przemysłu Kosmicznego

Polska Agencja Kosmiczna POLSA, Belgian Science Policy Office (BELSPO) oraz Ambasada Belgii w Warszawie zapraszają firmy i jednostki naukowo-badawcze z polskiego sektora kosmicznego do udziału w Polsko-Belgijskim Dniu Przemysłu Kosmicznego. Wydarzenie odbędzie się 14 września 2017 r. w Centrum Belweder Klonowa w Warszawie, ul. Flory 2.

Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i kompetencji firm i instytutów naukowo-badawczych z Polski i Belgii, ułatwienie im nawiązania wzajemnych kontaktów oraz podjęcie rozmowy na temat polsko-belgijskiej współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych. Wstępny program spotkania oraz lista uczestniczących w nim belgijskich firm są dostępne poniżej.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej i wskazanie, z którymi podmiotami z Belgii chcieliby Państwo przeprowadzić rozmowy. Termin rejestracji upływa 30 sierpnia 2017 r.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela: Zbigniew Burdzy, Główny Specjalista, Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK tel. 22 380 01 53, mail: zbigniew.burdzy@polsa.gov.pl

Program
Formularz zgłoszeniowy (DOC 324 KB)
Lista firm belgijskich z wskazaniem obszarów technologicznych (wg drzewa technologicznego ESA)
ESA Technology Tree

Wizyta przedstawicieli polskiego sektora kosmicznego w Szwecji w październiku 2017 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polska Agencja Kosmiczna i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego zapraszają firmy i jednostki naukowo-badawcze z polskiego sektora kosmicznego do udziału w wizycie studyjnej w Szwecji, która będzie miała miejsce w dniach 10-12 października 2017 r. Celem wydarzenia jest umożliwienie nawiązania kontaktów między podmiotami z obu krajów oraz podjęcie dyskusji nad ramami polsko-szwedzkiej współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych. Wizyta jest organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasadę RP w Sztokholmie we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną i Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Szczegółowe informacje na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

 Polska Agencja Kosmiczna zaprasza na stoisko na targach Space Tech Expo w Bremie/Niemcy.

W dniach 24-26 października 2017 r. w Bremie odbędzie się druga edycja branżowych targów kosmicznych. W wydarzeniu, w charakterze wystawcy, weźmie także udział Polska Agencja Kosmiczna. Polskie stoisko będzie służyło promocji krajowego sektora kosmicznego, prezentacji potencjału, kompetencji i oferty polskiego przemysłu i jednostek naukowo-badawczych zaangażowanych w działalność kosmiczną, a także ułatwieniu krajowym podmiotom nawiązania nowych kontaktów z zagranicznymi partnerami.

Podmioty zainteresowane udziałem w Space Tech Expo  mogą skorzystać z polskiego stoiska w celu prowadzenia spotkań biznesowych. Istnieje również możliwość przekazania do PAK broszur, katalogów i prospektów polskich firm i jednostek naukowo-badawczych, które pracownicy Agencji będą prezentować i udostępniać gościom odwiedzającym polskie stoisko.

Więcej o polskim stoisku…..
Więcej o targach Space Tech Expo ……

Wizyta przedstawicieli polskiego sektora kosmicznego w Szwajcarii.

Polska Agencja Kosmiczna i Swiss Space Center zapraszają do udziału w wizycie przedstawicieli polskiego sektora kosmicznego w Zürichu w Szwajcarii, która odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2017 r. Celem wizyty jest wzajemne zapoznanie się z potencjałem i kompetencjami firm i instytutów naukowo-badawczych z Polski i Szwajcarii, umożliwienie nawiązania kontaktów między podmiotami z obu krajów oraz dyskusja na temat polsko-szwajcarskiej współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych.

Więcej informacji na stronie polskiej Agencji Kosmicznej….