Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konferencja. Plan Junckera – polskie doświadczenia

Informacje o konferencji

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej podsumowaniu roku wdrażania Planu inwestycyjnego dla Europy (tzw. Plan Junckera) w Polsce.

W trakcie spotkania eksperci z instytucji zaangażowanych w realizację Planu Junckera przedstawią:

  • dotychczasowe efekty realizacji Planu Junckera w UE i w Polsce
  • najważniejsze aspekty wykorzystania Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) w realizacji dużych projektów
  • rolę krajowych instytucji finansujących w realizacji Planu Junckera
  • ofertę wsparcia dla MŚP oraz spółek średniej kapitalizacji
  • korzyści płynące z dostępnych narzędzi w ramach Planu Junckera wspierających efektywną realizację oraz finansowanie projektów inwestycyjnych - Europejski Portal Projektów Inwestycyjnych i Europejskie Centrum Doradztwa Inwestycyjnego.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również przykłady projektów, które w ostatnim roku zyskały wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Promotorzy dużych projektów (sektora rządowego, samorządowego oraz prywatnego) jak i przedstawiciele instytucji finansowych i MŚP podzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami z procesu ubiegania się o wsparcie finansowane.

W charakterze prelegentów wystąpią przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiego Funduszu Rozwoju, Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, przedstawiciele instytucji finansowych oraz beneficjenci EFIS z Polski.

Podczas konferencji będzie możliwość uzyskania odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące warunków i możliwości wsparcia inwestycji z wykorzystaniem instrumentów dostępnych w ramach Planu Junckera.

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkich którzy będą zainteresowani tematyką, a nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy na transmisję on-line, która w trakcie spotkania będzie dostępna na stronie internetowej.

Dla kogo?

Spotkanie skierowane jest do potencjalnych beneficjentów wsparcia oferowanego w ramach Planu Junckera, m.in.: podmiotów sektora publicznego, w tym jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów dowolnej wielkości, w tym podmiotów świadczących usługi użyteczności publicznej, spółek celowych lub spółek projektowych, MŚP, spółek o średniej kapitalizacji.

Kiedy?

8 czerwca 2017 r. - godz. 10.15-15.40

Miejsce

Ministerstwo Rozwoju, ul. Wspólna 2/4, sala kinowa im. Minister Grażyny Gęsickiej (parter, wejście od ul. Wspólnej).

Organizator

Ministerstwo Rozwoju, Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, e-mail: planinwestycyjny@mr.gov.pl

Program konferencji

Wstępny program konferencji (PDF 114 KB)

Formularz rejestracyjny

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 r. poz. 922, z późn. zm.). Administratorem danych jest Minister Rozwoju i Finansów z siedzibą w Warszawie, Plac Trzech Krzyży 3/5.

 

Dane przetwarzane są wyłącznie w celu wymiany informacji oraz obsługi korespondencji i nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, a osobie, która wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przysługuje prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

4+9=