Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

CETA w praktyce - preferencje celne.

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą wprowadzonym przez Umowę handlową pomiędzy Unią Europejską a Kanadą, preferencjom celnym.

Konferencja „CETA w praktyce” odbędzie się 8 listopada o godz. 15 w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przy ul. Bagatela 12.

W wydarzeniu udział wezmą m.in. wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko, eksperci Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów, a także przedstawicieli Sekcji Handlowej Ambasady Kanady w Polsce.

REJESTRACJA

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza rejestracji. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie udziału otrzymają Państwo drogą elektroniczną.

Celem korzystania z wprowadzanych porozumieniem CETA preferencji celnych, dla eksportu o wartości powyżej 6 tys. euro (wartość jednorazowej przesyłki/ partii towaru), niezbędna jest uprzednia rejestracja w bazie eksporterów REX (szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Finansów).

UWAGA! Możliwość korzystania z preferencji celnych CETA na podstawie statusu „upoważnionego eksportera” wygasa z dniem 31 grudnia br. Po tym terminie, preferencyjny eksport do Kanady będzie możliwy wyłącznie po rejestracji w systemie REX.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.