Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze Europejskie. Nowoczesna gospodarka siłą rozwoju

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki otworzył konferencję podczas której zaprezentowaliśmy dotychczasowe efekty oraz nowe możliwości związane z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. Przedstawiliśmy też pakiet, który uprości system ich wdrażania. W wydarzeniu, które zgromadziło ok. 400 uczestników, udział wzięli wiceministrowie Jerzy Kwieciński, Jadwiga Emilewicz, Paweł Chorąży, Witold Słowik i Adam Hamryszczak.

Wicepremier Morawiecki i wiceminister Kwieciński podczas briefingu prasowego

"Sukces funduszy UE to nie tylko o 0,5% wyższe PKB. Najbardziej zależy nam na rozwoju poprzez inwestycje, innowacje i edukację – w te dziedziny staramy się przede wszystkim inwestować środki z funduszy unijnych" – podkreślił wicepremier Morawiecki.

Przemawia wicepremier Morawiecki

Podczas konferencji zaprezentowano pakiet, który ułatwi i przyspieszy proces udzielania dofinansowania UE, a także późniejszą realizację projektów. Jest on jednym z elementów Konstytucji Biznesu.

Przemawia wiceminister Kwieciński

"Przedsiębiorcy obok samorządów to główni beneficjenci funduszy UE. Z zaproponowanych działań skorzystają jednak wszyscy, którzy chcą realizować inwestycje z unijnym dofinansowaniem. Naszym celem są fundusze europejskie prostsze dla beneficjentów" – powiedział wiceminister Jerzy Kwieciński.

Oferta funduszy UE została zaprezentowana w czterech blokach tematycznych:

  • Innowacyjna przedsiębiorczość z udziałem wiceministrów J. Emilewicz i A. Hamryszczaka;

Wiceministrowie Emilewicz i Hamryszczak

  • Infrastruktura z udziałem wiceministra W. Słowika;

Wiceminister Słowik

  • Spójność społeczna z udziałem wiceministra J. Kwiecińskiego;

Wiceminister Kwieciński

  • Cyfrowe państwo z udziałem wiceministra P. Chorążego.

Wiceminister Chorąży

Ponadto w Strefie Inspiracji beneficjenci Funduszy Europejskich podzielili się swoim doświadczeniem, a w Strefie Konsultacji, specjaliści opowiadali o możliwościach pozyskania dofinansowania. 

Przyspieszenie dzięki uproszczeniom (PDF 367 KB)