Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Polskie regiony i Specjalne Strefy Ekonomiczne na targach Hannover Messe 2017

8 województw (lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie) promuje Polskę na stoisku narodowym w trakcie targów Hannover Messe. Polski potencjał gospodarczy prezentuje też 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych - Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE oraz Tarnobrzeska SSE. 

Spotkanie Jadwigi Emilewicz z Ministrem Gospodarki Meksyku

Dziś na targach wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz spotkała się z ministrem gospodarki Meksyku Ildefondo Guajardo Villareal. To ten kraj będzie w przyszłym roku krajem partnerskim Hannover Messe. 

Spotkanie z ministrem gospodarki Meksyku

Regiony wizytówką Polski

Hannover Messe to dobre miejsce do promocji polskich regionów i lokalnych przedsiębiorstw. Na polskim stoisku narodowym prezentują się: 

 • województwo zachodniopomorskie z eksponatem maszyny do pomiaru stempli firmy Adamus HT,
 • województwo lubelskie z drukarką 3D firmy Infinium 3D, 3 switchem firmy Bitstream, 2 konwektorami firmy Verano oraz grzejnikiem firmy COMODO w formie ławki,
 • województwo lubuskie z przedstawicielstwem firmy Advanced Graphene Products z branży nanotechnologicznej,
 • województwo opolskie z eksponatem metody wizualizacji 3D w oparciu o technologię znanej opolskiej firmy high tec o nazwie NESTRO,
 • województwo śląskie z eksponatem maszyny służącej do prezentacji hologramów 3D firmy Digital Core Design,
 • województwo świętokrzyskie z elementami branży przemysłowej (m.in.: tuleje, elementy metalowe),
 • województwo małopolskie z komputerowym rejestratorem temperatury firmy PW Geneza oraz drogową oprawa oświetleniowa LED firmy MILOO – Electronics opartą o innowacyjny układ sekwencyjnego zasilacza trójfazowego,
 • województwo pomorskie z eksponatem urządzenia przeciskowego (kret) firmy Terma wykorzystywanego do wykonywania instalacji podziemnych metodą bezwykopową oraz alternatywnych puzli mechanicznych firmy Machinaroom.  
"Jako firma produkująca urządzenia obróbki cieplnej głównie dla branży lotniczej jesteśmy zadowoleni z uczestnictwa w targach. Dają nam one możliwość poszerzenia horyzontów i zdobycia nowych rynków, a dodatkowym atutem jest sposób organizacji stoiska przez Ministerstwo Rozwoju, które uwiarygodnia jakość i profesjonalizm uczestniczących w targach polskich firm"  – powiedział Bogdan Flisiewicz, Prezes Zarządu spółki AMP Sp. z o.o., prezentującej się na stoisku Województwa Lubuskiego. 
"Województwo opolskie promuje się na targach Hannover Messe już od 6 lat. W tym roku powierzchnia wystawiennicza jest dużo większa, niż w latach poprzednich, dzięki czemu mogliśmy zaprosić więcej przedsiębiorców z Opolszczyzny, promujących swoje produkty takie jak na przykład oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości, firmy Digital Holding, które może być wykorzystywane w marketingu czy szkoleniach" – powiedział dr Przemysław Łebzuch z Biura Województwa Opolskiego w Niemczech.

Specjalne Strefy Ekonomiczne

Na stoisku narodowym obecnych jest też 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych. Są to: 

 • Łódzka SSE, zajmująca powierzchnię 1416 ha i obejmująca swoim zasięgiem województwo łódzkie, wschodnią część województwa wielkopolskiego i zachodnią część województwa mazowieckiego. Oferuje świetnie skomunikowane, atrakcyjne tereny pod inwestycje przemysłowe i wybrane usługi.
 • Kostrzyńsko-Słubicka SSE położona jest w zachodniej części Polski. Jej geograficzne usytuowanie w samym centrum Europy, w bezpośrednim sąsiedztwie z Niemcami oraz Republiką Czeską, niesie ze sobą niezwykle korzystne rozwiązania komunikacyjne dla potrzeb transportu osobowego i towarowego.
 • Wałbrzyska SSE posiada ponad 3,5 tysiąca hektarów gruntów w 4 województwach południowo-zachodniej Polski (woj. dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie i lubuskie) i 53 miejscowościach. Zajmuje 4 miejsce w Europie i 22 na świecie w prestiżowym rankingu „fDi Magazine” z grupy The Financial Times, w którym przeanalizowano 600 SSE.
 • Mielecka SSE powstała jako pierwsza w Polsce w 1995 r. Jej walory docenia wielu inwestorów zagranicznych i krajowych, budujących tu nowe fabryki. SSE EURO-PARK MIELEC jest obszarem o wyjątkowych dla przedsiębiorców warunkach do szybkiego zwrotu inwestycji i efektywnego gospodarowania.
 • Tarnobrzeska SSE ustanowiona w 1997 r. Obszar strefy wynosi 1868,20 ha. Strefa jest zlokalizowana w 22 podstrefach na terenie 6. województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, dolnośląskiego oraz podlaskiego.
"Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyjechała w tym roku na targi Hannover Messe z dwoma innowacyjnymi firmami z Łodzi. Pierwsza z nich FastLogic zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych, druga - Liki Mobile Solutions działa w branży oprogramowania. Targi Hannover Messe są dla nas okazją do poznania nowoczesnych technologii prezentowanych przez innych wystawców, mogących być inspiracją do poszukiwania nisz produkcyjnych, do których może być skierowana oferta naszej strefy. Warto pamiętać, ze ŁSSE reprezentuje silny ośrodek akademicki, który może być wsparciem dla innowacyjnych i kreatywnych technologii" – powiedziała Dorota Lombardi, Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji i Pozyskiwania Inwestora w ŁSSE.

Seminarium Select USA - Doing business in Poland

W czwartek odbyły się warsztaty dla firm zainteresowanych ekspansją na rynku amerykańskim. W roli prelegentów wzięli w nich udział: Tomasz Pisula (prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu), David Campbell (Deputy Director, Investment Services, Select USA, International Trade Administration, Aleksander Libera, Pełnomocnik Zarządu PAIiH, Artur Terlecki, Chief Project Manager, PAIiH oraz Charles Randa, Commercial Counselor, Ambasada USA w Polsce. Było to okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat procesu ekspansji na rynek USA, a także nawiązania kontaktów z ekspertami wspierającymi ten proces. Wydarzenie to część strategii PAIiH, która ma na celu wsparcie polskich firm w ekspansji zagranicznej jak i programu rządu amerykańskiego Select USA.