Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rusza Program Budowy Kapitału Polaków

Program Budowy Kapitału to kompleksowy plan tworzenia dobrowolnego kapitałowego systemu oszczędzania w Polsce oraz długoterminowych produktów inwestycyjnych. Jego założenia przedstawił wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 lipca br.

Wicepremier M. Morawiecki podczas konferencji prasowej prezentującej Program Budowy Kapitału

Program ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa finansowego Polaków i stabilności systemu finansów publicznych oraz rozwój lokalnego rynku kapitałowego i podniesienie potencjału rozwoju gospodarki.

Wicepremier M. Morawiecki podczas konferencji prasowej prezentującej Program Budowy Kapitału

Planowane jest stworzenie powszechnych dobrowolnych pracowniczych i indywidualnych programów kapitałowych w ramach III Filaru systemu emerytalnego, publicznych funduszy nieruchomości, nowego typu obligacji Skarbu Państwa w formie obligacji premiowych i infrastrukturalnych oraz obniżenie podatku od dochodów z długoterminowych (powyżej 12 miesięcy) inwestycji kapitałowych.

W konferencji uczestniczył również Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Pobierz pliki:

Program Budowy Kapitału - informacja prasowa (PDF 462 KB)

Program Budowy Kapitału - prezentacja  (PDF 1 MB)

The Capital Accumulation Programme - press release (ENG) (PDF 289 KB)

The Capital Accumulation Programme - presentation (ENG) (PDF 2 MB)